Nowy system sprzedaży PKP Intercity już dostępny ruszył e-IC 2 0 w wersji beta

Każdego dnia z aplikacji KOLEO i portalu koleo.pl korzysta kilkadziesiąt tysięcy osób, które mogą w ten sposób szybko i wygodnie zaplanować swoją podróż koleją i kupić bilet. W KOLEO dostępny jest pełen rozkład jazdy wszystkich pasażerskich przewoźników kolejowych w Polsce oraz bilety przewoźników ogólnopolskich (PKP Intercity i POLREGIO) i większości regionalnych. Dane osobowe nie będą przekazywane podmiotom trzecim, jednakże zgodnie z obowiązującym prawem Administrator może przekazywać dane podmiotom przetwarzającym je na zlecenie Administratora np. Na podstawie umów o powierzenie przetwarzania danych osobowych dostawcom usług IT, oraz na podstawie obowiązujących przepisów prawa podmiotom uprawnionym do uzyskania danych np. Sądom lub organom ścigania – tylko gdy wystąpią z żądaniem uzyskania danych osobowych i wskażą podstawę prawną swego żądania.

Jak podaje źródło, wcześniej polski przewoźnik kolejowy nie był zainteresowany współpracą z tą platformą. Sytuacja uległa zmianie dopiero w tym roku, a latem członek zarządu PKP Intercity, Tomasz Gontarz, poinformował, że została podpisana umowa z KOLEO. Jednym z kluczowych projektów, nad którym obecnie pracują spółki jest wprowadzenie graficznej rezerwacji miejsc. Od momentu inauguracji współpracy w listopadzie 2022 roku, KOLEO i PKP Intercity sprzedało wspólnie ponad 4 miliony biletów. Ten rekordowy wynik potwierdza, że to partnerstwo ma ogromny potencjał i spełnia oczekiwania pasażerów. Dostarcza wygodne i atrakcyjne rozwiązania w podróżach kolejowych.

To, obok e-IC 2.0, kluczowe komponenty ekosystemu sprzedaży biletów w PKP Intercity. Wdrożenie przeprowadzi PKP Informatyka, która zajmie się utrzymaniem przez 60 miesięcy od startu produkcyjnego. Po tym okresie PKP Intercity będzie mogło przejąć opiekę nad utrzymaniem systemu lub przedłużyć umowę. Od teraz pasażerowie mogą zakupić w KOLEO bilety jednorazowe bezpośrednie i bilety z przesiadką na przejazdy pociągami po Polsce, w tym również bilety przesiadkowe na przewoźników regionalnych.

Nowy system to także ukłon w stronę naszych pasażerów, którzy od dziś będą kupować bilety wygodniej, sprawniej i bardziej intuicyjnie  – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity. W ubiegłym tygodniu w aplikacji KOLEO pojawiły się bilety PKP Intercity. Jak tłumaczy Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity, obecnie system sprzedaży biletów jest wciąż dopracowywany. Nie dostaliśmy jeszcze informacji o finalnym wdrożeniu, ale kiedy tylko dotrą one do naszej redakcji, poinformujemy Was. Ogromnie cieszy nas fakt, że zaledwie w 7 miesięcy przez platformę KOLEO nasi pasażerowie kupili ponad 2 mln biletów na przejazdy pociągami PKP Intercity. Ta współpraca od samego początku pokazała duży potencjał i wiemy, że będziemy wspólnie wdrażać kolejne udogodnienia dla naszych klientów – mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity.

Po podaniu daty urodzenia pasażera, e-IC 2.0 sugeruje ulgi, najbardziej korzystne dla danego przedziału wiekowego. Rozwój kanałów zdalnych i rozszerzanie sieci sprzedaży to część strategii rozwoju PKP Intercity. Jako jeden z kluczowych celów wyznacza ona usprawnienie i uproszczenie procesu obsługi podróżnych poprzez wprowadzenie kolejnych rozwiązań cyfrowych. Celem jest szybki, prosty i intuicyjny zakup biletu w preferowanej przez klienta aplikacji lub stronie internetowej. Unikatową usługę Bambetle+, która cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród seniorów i rodzin z dziećmi. Niebawem udostępnimy z PKP Intercity sprzedaż biletów na rower, a już w wakacje biletów na wagony sypialne i tzw.

Administratorem danych osobowych podanych w związku z dobrowolną rejestracją w Serwisie e-IC lub aplikacji PKP Intercity jest ‘PKP Intercity’ S.A. Wsłuchując się w potrzeby i głosy klientów, KOLEO na początku czerwca umożliwi kupno biletów na przewóz rowerów lub psa w pociągach PKP Intercity. Będzie to 190 nowych akcji za handel w linii amarkets znaczącym ułatwieniem w przemieszczaniu się podczas wyjazdów wakacyjnych. Już tego lata planowane jest dodanie możliwości rezerwacji w wagonach sypialnych i z miejscami do leżenia PKP Intercity. W niedługim czasie KOLEO zacznie sprzedaż biletów na pociągi międzynarodowe obsługiwane przez PKP Intercity.

Rozkład jazdy PKP

Ceny biletów PKP Intercity w KOLEO są dokładnie takie same jak u przewoźnika, zgodnie z gwarancją najlepszej ceny KOLEO – bez prowizji czy dodatkowych opłat transakcyjnych. W KOLEO podejmowanie ryzyka spiked po ostatniej rundzie kontroli uszczukania wirusów, to znowu można samodzielnie bezpłatnie wymienić bilet (raz wymienić u przewoźników regionalnych, kilka razy w PKP IC) lub zwrócić z odstępnym według zasad ustanowionych przez przewoźników.

  • To dla nas wyjątkowy moment, ponieważ dokładnie siedem lat temu – 1 marca 2016 r.
  • W obu przypadkach po zeskanowaniu – podobnie jak w przypadku innych biletów kupionych przez internet – możemy zostać poproszeni o dokument tożsamości.
  • Ponad milion biletów sprzedanych w aplikacji KOLEO w tak krótkim czasie to znak, że rozpoczęcie współpracy z operatorem było bardzo dobrą decyzją.
  • Zakupione uprzednio bilety będą dostępne na koncie użytkownika w każdej wersji systemu sprzedaży, czyli w obu wersjach systemu e-IC oraz w aplikacji mobilnej.

Klienci KOLEO będą mogli też skorzystać z graficznej rezerwacji miejsc, która pozwoli wybrać na schemacie pociągu miejsce, w którym pasażer chce siedzieć. Dostęp do graficznej rezerwacji planowany jest jesienią tego roku. Bilety na pociągi pospieszne i ekspresowe jako pierwsze zyskały możliwość znalezienia się w Waszych wirtualnych portfelach.

Wspólne lato pełne nowości z KOLEO i PKP Intercity

Zachęcamy też do sprawdzenia innych form zakupu biletu w aplikacji PKP Intercity. Jeżeli Klient uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych przez PKP Intercity narusza przepisy prawa, wówczas może wnieść skargę do organu nadzorczego właściwego w zakresie kontroli przetwarzania danych. Niewykorzystane bilety bruce kovner – znani handlowcy dodatkowe lub bilety na przewóz zakupione do ww. Biletów również podlegają zwrotowi bez potrącenia odstępnego. Od tej pory, niezależnie od tego, czy to iPhone, iPad czy Apple Watch – będziecie go mieć zawsze pod ręką, na każdym urządzeniu. W grudniu ubiegłego roku PKP Intercity podpisało trzy umowy.

Witamy PKP Intercity na pokładzie KOLEO

PKP Intercity stale rozwija i usprawnia działanie swoich kanałów sprzedaży, stawiając przy tym przede wszystkim na komfort pasażerów. Dzięki wprowadzonej we wrześniu 2021 roku polityce ujednoliconych warunków handlowych i współpracy z zewnętrznymi partnerami korzystający z usług przewoźnika mają jeszcze więcej możliwości, by kupić bilety. Obecnie pasażerowie PKP Intercity mają możliwość zakupu biletów poprzez systemy sprzedaży mPay, e-Podróżnik, SkyCash oraz oczywiście KOLEO.

Z listy dostępnych w portfelu kart odnajdujemy nasz bilet i pokazujemy konduktorowi kod QR. W obu przypadkach po zeskanowaniu – podobnie jak w przypadku innych biletów kupionych przez internet – możemy zostać poproszeni o dokument tożsamości. Wymiana biletu w aplikacji sprawdzi się również, gdy zauważycie błąd w danych podróżnych lub zdecydujecie o zmianie daty i godziny przejazdu. Jeżeli bilet zostanie wymieniony na tańszy – różnica w cenie zostanie zwrócona na Konto KOLEO. Ta forma zakupu cieszy się rosnącą popularnością – obecnie przez kanały zdalne, przede wszystkim internet lub aplikację mobilną, bilety PKP Intercity kupuje już 70% pasażerów, a w 2019 r., korzystało z niej 54,3% podróżnych. Wysoką jakość platformy KOLEO potwierdza nie tylko kilkadziesiąt milionów sprzedanych biletów, lecz także wysoka średnia ocen użytkowników w Google Play i AppStore.

Synektik ma umowę ze szpitalem w Słupsku na system da Vinci za 12,03 mln zł netto

Przewoźnik dąży do tego, by oferować pasażerom wysoki oraz powtarzalny standard podróży i intensywnie rozwija ofertę dla pasażerów, by kolej stała się środkiem transportu pierwszego wyboru. Rozwój kolei jako najbardziej ekologicznego środka transportu zbiorowego wpisuje się w założenia Europejskiego Zielonego Ładu. PKP Intercity ma ambicję, aby stać się pierwszym polskim przewoźnikiem pasażerskim, którego działalność będzie neutralna dla klimatu.

Nasze wspólne wysiłki są ukierunkowane na dalszy rozwój oferty i udoskonalenia w zakresie sprzedaży biletów PKP Intercity w KOLEO. Dołączenie PKP Intercity do KOLEO to bardzo ważny krok dla polskiej kolei, na który zarówno my, jak i pasażerowie czekaliśmy od dawna. PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, a KOLEO to największy niezależny sprzedawca biletów kolejowych w Polsce. Wiem, że połączenie KOLEO z PKP Intercity ułatwi i przyspieszy tysiącom pasażerów z całej Polski zakup biletów. Wierzę też, że przyczyni się to do tego, że kolej jako środek transportu jeszcze bardziej zyska na popularności – powiedział Kuba Czajkowski, prezes zarządu Astarium, właściciela platformy KOLEO.

Dzięki temu – zgodnie z Waszymi prośbami – będziecie mogli szybciej zmienić datę przejazdu lub listę pasażerów także poza domem, nawet w dniu podróży. Przez wiele lat odkładano wszelkie decyzje o wprowadzeniu kolei w XXI wiek. Z sukcesem wprowadziliśmy na rynek naszą aplikację mobilną, a dziś możemy pochwalić się zupełnie odmienionym, nowoczesnym systemem sprzedaży. E-IC 2.0 to wielki krok w przyszłość i śmiało możemy mówić o rewolucji w PKP Intercity.

Przekroczenie liczby miliona biletów PKP Intercity w KOLEO to nie tylko symboliczny moment, ale przede wszystkim ponad milion osób, które wybrały podróż pociągiem i kupiły swoje bilety na naszej platformie. Jesteśmy niezwykle dumni, że dzięki współpracy z PKP Intercity umocniliśmy pozycję lidera w sprzedaży biletów kolejowych w Polsce. Pasażerowie wybierają naszą platformę do planowania swoich podróży koleją i zakupu biletów kolejowych, ponieważ w KOLEO mogą to zrobić szybko, łatwo i bezpiecznie. – Ten wspaniały wynik zbiegł się w czasie z kolejnym ważnym wydarzeniem – 7.

Podróżni mogą skorzystać także z graficznej rezerwacji miejsc czy prezentacji frekwencji. W przyszłości dostępny będzie również koszyk zakupowy, a także możliwość zakupu biletów okresowych oraz zakup bez zakładania konta, czytamy dalej. Po wielkim sukcesie aplikacji mobilnej przyszedł czas na kolejny, duży krok w kierunku rozwoju zdalnych kanałów sprzedaży u narodowego przewoźnika. Już teraz pasażerowie mogą nabyć bilety w zupełnie nowym systemie, który w przyszłości zastąpi znany wszystkim e-IC. Zamówiona w grudniu ubiegłego roku wersja 2.0 to pakiet rozwiązań funkcjonalnych i graficznych, który ułatwi zakup biletów na przejazdy z PKP Intercity” – czytamy w komunikacie. Podobnie jak w poprzedniej wersji systemu sprzedaży, pasażerowie mają dostęp do funkcji metastacji, dzięki której mogą wpisać wyłącznie nazwę miasta docelowego, a niekoniecznie konkretnej stacji.

Aplikacja KOLEO

Ale to też kolejna „cegiełka” w naszych działaniach, mających na celu ułatwienie zakupu biletów. Z naszych danych wynika, że Polacy coraz chętniej kupują bilety przez Internet – to szybkie i wygodne. Dlatego staramy się, aby każdy podróżny mógł zakupić bilet PKP Intercity w swojej ulubionej aplikacji – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shopping Cart